اعضای اتحادیه از عوارض تردد در شهر معاف شدند/شرایط به قدر کفایت برای رانندگان سخت شده است/خبری از ساماندهی سازمان های مربوطه نیست

 

علی انصافی رئیس اتحادیه صنف مسافربری استان تهران اعضای اتحادیه از عوارض تردد در شهر معاف شدند/شرایط به قدر کفایت برای رانندگان سخت شده است/خبری از ساماندهی سازمان های مربوطه نیست

 

رئیس اتحادیه صنف مسافربری استان تهران از معافیت اعضای تحت پوشش اتحادیه از پرداخت عوارض تردد در شهر خبر داد و گفت: با تلاش های بی وقفه هئیت مدیره اتحادیه در راستای معافیت رانندگان از عضویت در سامانه «تهران من» این افراد از شمول اخذ عوارض خارج شدند.

علی انصافی رئیس اتحادیه صنف مسافربری استان تهران گفت: بنا بر تصمیماتی که شهرداری تهران و سازمان ترافیک برای تمامی اتوبوس ها و مینی بوس های این اتحادیه در ترددهای شهری اخذ کرده بودند، مقرر بود از سال ۱۳۹۹ کلیه وسائط نقلیه اتوبوس و مینی بوس پلاک(ع) تهران مشروط به ثبت نام در سامانه «تهران من» شوند تا جهت تردد در محدوده طرح ترافیک، با پرداخت عوارض اجازه تردد صادر گردد.

وی در ادامه افزود: شرایط در حال حاضر به قدر کفایت برای رانندگان سخت شده است که می خواستند بابت تردد در شهر عوارض هم بپردازند در این وضعیت باید کار و کسب خود را تعطیل می کردند، لذا با مذاکرات شبانه روزی و پی در پی با مسئولان مربوطه در شهراری، سازمان ترافیک، ریاست کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر، رئیس پلیس نیروی انتظامی، وزارت کشور و اتاق اصناف تهران و ارسال بیش از ۳۲ درخواست کتبی و حضور رانندگان مظلوم و کمک های میدانی آنها موفق شدیم از اجرای این مصوبه جلوگیری نماییم تا موجبات شادی و شعف رانندگان مظلوم و زحمتکش صنف فراهم گردد.

انصافی اضافه کرد: این رانندگان که مسئولیت جابجایی سرویس ایاب و ذهاب مدارس، کارخانجات و بیمارستانها و… را بر عهده دارند با تحمل دشواری های کنونی از جمله کمبود و گرانی لوازم یدکی، لاستیک، روغن، لنت ترمز و .. به سختی قادر به تامین معاش خود هستند، لذا پرداخت عوارض سد مهلکی بر ادامه کار این افراد می شد، از سوی دیگر متاسفانه با عدم تولید مینی بوس و اتوبوس و افزایش عمر این وسایل به بیش از ۱۵ سال، جایگزین مناسب و تعویض وسایل و لوازم خودرو نیز وجود ندارد؛ لذا رانندگان شرایط بدی را تحمل می کنند، در صورت عدم واردات اتوبوس و مینی بوس و یا لوازم یدکی در سال های آینده  و عدم اجرای تمهیدات عاجل، متاسفانه به قطع و یقین بسیاری از ناوگان حمل و نقل، زمین گیر خواهند شد، بنابراین دولت باید شرایط مناسبی جهت ساماندهی حمل و نقل و نوسازی این ناوگان عظیم داشته باشد.

وی تاکید کرد: تنها با دریافت عوارض و مالیات بیشتر مشکلات سامان نخواهد یافت. در کشورهای پیشرفته، دولت بخشی از دریافتی های خود را به سامان دهی حمل و نقل و جاده ها اختصاص می دهد، اما اینجا سازمان های مربوطه تنها به دریافت مبالغ اکتفا می کنند و خبری از ساماندهی نیست.

انصافی بیان داشت: رانندگان با رنج و مشقت توانستند این وسائط نقلیه را برقرار نگه داشته تا بتوانند ناوگان حمل و نقل را زنده نگه دارند، رانندگان شغل پردردسری دارند ، لازمه این شغل آرامش فکر و خیال است ، حال آنکه هر روز ارگان های مختلف به جای تعامل با ایجاد مشکلات عدیده، روان و اعصاب راننده را درگیر  پرداخت های مطالبات خود کرده اند، از مسئولان می خواهم به فکر حل مشکلات رانندگان زحمتکش باشند.

اطلاعات تماس

  • آدرس : خیابان سرهنگ سخائی - روبروی پارکینگ امور خارجه - ساختمان شماره 40 - طبقه سوم
  • کد پستی : 1136834835

  • 66746467
    66746266
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

درباره اتحادیه

اتحادیه صنف مسافربری استان تهران با توجه به وجود تصاویری از مدیران و سوابق مستند از سال 1312 نه به صورت اتحادیه بلکه به صورت حرفه ای فعالیت داشته است. در گذشته به منظور حمل و نقل کالای پستی از اتومبیل هایی با اطاق سیمی استفاده می گردید، به تدریج با شکل گیری وسائل نقلیه و ورود کامیون و اتوبوس به بازار، مدیران موسسات باربری و مسافربری با مراجعه به اداره شهربانی و شهرداری مجوز اخذ نموده و امور حمل و نقل را در کشور انجام می دادندنمایش جزئیات

مسئولین اتحادیه