رییس اتحادیه بنگاه‌های مسافربری مطرح کرد:

سیاست‌گذاری‌های غیرمنطقی بلای جان حمل و نقل عمومی

رییس اتحادیه بنگاه‌های مسافربری با بیان این‌که دستگاه‌ها در سیاست‌گذاری‌های خود تمام جوانب را در نظر نمی‌گیرند، گفت: خودروهای عمومی در شرایط فعلی با کمبود قطعات یدکی و لوازم جانبی مواجه هستند.

علی انصافی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: هر ساله با توجه به این‌که سفرهای اتوبوسی یک طرفه می‌شود در ایام عید وزارت راه و شهرسازی مبلغ اضافه‌ای را برای کرایه اعلام می‌کند که در سال جاری این مبلغ اضافی همچنان اعلام نشده است.

رئیس اتحادیه بنگاه‌های مسافربری تاکید کرد: در سال جاری با افزایش هزینه‌های جانبی، تعمیرات و خرید خودرو، کمتر کسی در جابه‌جایی مسافر و بار سرمایه‌گذاری کرده و نیاز است دولت حمایت‌های گذشته خود را که تا حدود ۱۰ سال پیش ارائه می‌کرد اجرایی کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای جابه‌جایی ایام عید و سفرهای درون شهری و برون شهری کمبودی وجود دارد، ادامه داد: وسایل نقلیه حال حاضر جوابگوی نیاز فعلی کشور است و این در حالی است که خودروها در تأمین قطعات یدکی و لاستیک با کمبود مواجه هستند.

انصافی تصریح کرد: خوشبختانه وزارت صنعت، معدن و تجارت با تصمیم‌گیری به موقع و مناسب بیش از ۹۰ درصد نیاز بازار در زمینه لاستیک را با قیمت مناسب تأمین و در اختیار مصرف‌کنندگان نهایی قرار داده است، اما قیمت لوازم یدکی به لحظه و به روز افزایش می‌یابد.

رئیس اتحادیه بنگاه‌های مسافربری با انتقاد از تصمیم‌گیری شهرداری مبنی بر اعمال طرح ترافیک بر اتوبوس، مینی‌بوس و ون‌های پلاک عمومی، خاطر نشان کرد: برخی از دستگاه‌ها سرویس کارکنان خود را قطع کرده‌اند که این موضوع ترافیک قابل توجهی را در سطح شهر ایجاد کرده و عملاً خیابان‌های اطراف برخی دستگاه‌های دولتی به پارکینگ خودروهای شخصی کارکنان تبدیل شده است. از این‌رو به نظر می‌رسد دستگاه‌های مرتبط باید در سیاست‌گذاری‌ها دقت بیشتری داشته باشند.

وی همچنین با انتقاد از واردات و تولید خودروهای عمومی بی‌کیفیت، اظهار کرد: برخی از خودروهایی که در سال‌های اخیر به بازار عرضه شده از کیفیت نامناسبی برخوردار است و در کنار آن شرکت‌های تولیدی و واردکننده به تعهدات خود مبنی بر ارائه خدمات پس از فروش و قطعات پایبند نیستند.

حمل و نقل بین شهری

اوزون تراپی

اطلاعات تماس

  • آدرس : خیابان سرهنگ سخائی - روبروی پارکینگ امور خارجه - ساختمان شماره 40 - طبقه سوم
  • کد پستی : 1136834835

  • 66746467
    66746266
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

درباره اتحادیه

اتحادیه صنف مسافربری استان تهران با توجه به وجود تصاویری از مدیران و سوابق مستند از سال 1312 نه به صورت اتحادیه بلکه به صورت حرفه ای فعالیت داشته است. در گذشته به منظور حمل و نقل کالای پستی از اتومبیل هایی با اطاق سیمی استفاده می گردید، به تدریج با شکل گیری وسائل نقلیه و ورود کامیون و اتوبوس به بازار، مدیران موسسات باربری و مسافربری با مراجعه به اداره شهربانی و شهرداری مجوز اخذ نموده و امور حمل و نقل را در کشور انجام می دادندنمایش جزئیات

مسئولین اتحادیه